A KOPI Plágiumkereső terhelésének elosztása cloud környezetben

Micsik, András and Pataki, Máté and Garzó, András (2013) A KOPI Plágiumkereső terhelésének elosztása cloud környezetben. In: Networkshop 2013, 2013-03-26 - 2013-03-28, Sopron, Magyarország.

[img] Text
Micsik_1_2505040_ny.pdf

Download (216kB)
[img]
Preview
Image
cover_120.png - Cover Image

Download (16kB) | Preview

Abstract

Az MTA SZTAKI Elosztott rendszerek Osztálya által fejlesztett KOPI Online Plágiumkereső és Információs Portál egy egyedülálló, nyílt szolgáltatás az internetező közönség számára, amely lehetővé teszi, hogy a felhasználók saját dokumentumaik valamint mások által feltöltött dokumentumok között azonos részeket, hasonlóságot, esetleg teljes egyezést keressenek. A nyelvfüggetlen algoritmusnak köszönhetően ezt bármely európai nyelven megtehetik. A KOPI rendszer felhasználóinak túlnyomó többsége a felsőoktatásban résztvevő hallgató valamint az ott dolgozó oktatók, ezért a keresések egyenlőtlenül, főleg a diplomaidőszakban érkeznek. Erősen megnő az érdeklődés akkor is, amikor a sajtó felkarolja a plágium ügyét. Az ilyen időszakokban a szerverek terhelése igen egyenlőtlen, lökésszerűen akár tízszeresére is felugrik pár napig az átlagos terheléshez képest. A BonFIRE projekt keretében lehetőségünk nyílt egy részletes kísérlet lefolytatására, annak eldöntésére, hogy miként lehet dinamikus cloud (felhő) erőforrások bevonásával a KOPI Plágiumkereső Quality of Service (QoS) paramétereit (mint például a keresési idő) egy adott határon belül tartani ún. elasztikus skálázódással, amely igény szerint dinamikusan csökkenti vagy növeli a szolgáltatás által használt erőforrások számát. A kísérlet egy cloud federációs környezetben zajlik, amely több helyszínen elhelyezett, heterogén cloud hardverekből áll. Ezeknek a lehetőségeknek a kipróbálására és a skálázási paraméterek tesztelésére eddig az éles környezetben nem volt lehetőség. A BonFIRE projekt biztosította a szükséges komplex infrastruktúrát és a monitorozási lehetőségeket a kísérletek elvégzéséhez. A KOPFire kísérlet nem csak a KOPI Plágiumkeresőnek hasznos, hanem hozzájárul a BonFIRE projekt céljaihoz is azáltal, hogy az ott használt monitorozási eszközöket értékeli, és kipróbál különböző QoS paraméterezési stratégiákat, melyből más szolgáltatások is profitálhatnak.

Item Type: Conference or Workshop Item (Paper)
Subjects: Q Science > QA Mathematics and Computer Science > QA75 Electronic computers. Computer science / számítástechnika, számítógéptudomány
Divisions: Department of Distributed Systems
Informatics Laboratory
Depositing User: EPrints Admin
Date Deposited: 05 Feb 2014 12:33
Last Modified: 07 Feb 2014 07:50
URI: https://eprints.sztaki.hu/id/eprint/7704

Update Item Update Item